Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption

Laury Umiejętności i Kompetencji 2012 rozdane

22 styczeń 2013

Najwyższe odznaczenie - Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji dla Komisarza europejskiego ds. programowania finansowego i budżetu oraz 62 Kryształowe, Platynowe i Złote Laury dla przedstawicieli świata polityki, biznesu, kultury, sztuki , nauki i środowisk gospodarczych.

 

W sobotę 19 stycznia o godz. 17.00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu rozpoczęła się wielka Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji organizowana co roku przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. W gronie tegorocznych laureatów znalazły się 63 osoby, firmy i instytucje w siedmiu kategoriach:
- Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji
- Kryształowy Laur Umiejętności i Kompetencji
- Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji
- Platynowy Laur „Pro Publico Bono”
- Platynowy Laur „Ambasador Spraw Polskich”
- Platynowy Laur "Kultura i Media"
- Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji.

 

Laudację na cześć Diamentowego Laureata wygłosił Premier Jerzy Buzek, współpracownik i przyjaciel Komisarza. Przedstawił Janusza Lewandowskiego jako wielkiego patriotę, polityka i zawsze liberała. Tym przekonaniom, głębokim i patriotycznym pozostał wierny do dzisiaj – podkreślił Premier Jerzy Buzek.

 

Komisarz, który po raz pierwszy przyjechał do Zabrza swoje wystąpienie podsumował słowami: Od tej pory Zabrze będzie się kojarzyło również z wielką galą, bo dzisiaj solidny i dumny Śląsk sprawił mi wielką radość.

 

W gronie wyróżnionych znaleźli się m.in. Olgierd Dziekoński – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Dariusz Bogdan – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, dr Jan Olbrycht – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Ivan del Vechio – Ambasador Republiki Chorwacji w Rzeczypospolitej Polskiej, prof. dr hab. Wiesław Banyś – Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Dariusz Lubera – Prezes Zarządu TAURON Polska Energia S.A., Herbert Wirth – Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A., Roman Łój – Prezes Zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego, Ryszard Florek – Prezes Zarządu FAKRO Sp. z o.o. oraz wielu innych.

Pełna lista laureatów Laurów 2012

 

Ta nagroda pokazuje to co jest najważniejsze i co przychodzi ze Śląska i promieniuje również na całą Polskę. To jest to docenienie pracowitości, kompetencji, kreatywności i też umiejętności współpracy – mówił Olgierd Dziekoński, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

 

Po raz pierwszy w historii wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji zabrakło wśród nas jednego z laureatów. Kapituła Laurów uhonorowała Śp. Michała Kulesze – Doradcę społecznego Prezydenta RP, w imieniu którego statuetkę Kryształowego Lauru odebrał Minister Olgierd Dziekoński.
To szczególna sytuacja, kiedy nie będę mógł wręczyć tej nagrody i przekazać tych emocji. Ale dobry duch Michała i jego wiara jest z nami – mówił odbierając nagrodę Minister Dziekoński.

 

Oprócz znamienitych laureatów, DMiT gościł również przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych, przedstawicieli Rządu RP i Komisji Europejskiej, gości zagranicznych oraz przedsiębiorców.

 

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu jest Gospodarzem Honorowym uroczystości od 2008 roku.
Szanowni Państwo, z ogromna radością witam po raz kolejny w naszych gościnnych progach. Myślę że to dziś wielki dzień, dzień dla Śląska, dzień dla Polski, bo przecież tu w Zabrzu, w sercu Śląska będziemy mogli znów zobaczyć tych, którzy dla Polski, dla Śląska, dla naszych miast robią tak wiele. Myślę, że w tym rozpędzeniu czasami brakuje nam czasu, żeby zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na te sukcesy, dla których przecież pracujemy – tymi słowami powitała zgromadzonych gości Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Miasta Zabrze.

 

Uroczystość uświetniły utwory w wykonaniu Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia" pod dyrekcją Anny Szostak z udziałem Wojciecha Myrczka. W części artystycznej wystąpił Leszek Możdżer z towarzyszeniem AUKSO orkiestry kameralnej miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia – tegorocznego laureata Złotego lauru w kategorii „Kultura”.

 

Następnego dnia, w niedzielę w Krypcie Katedry Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 11.00 odbyła się Msza Święta w intencji środowisk gospodarczych odprawiona przez Arcybiskupa Wiktora Skworca.

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z gali na antenie TVP Katowice. Emisja programu 27 stycznia o godz. 17.00 w TVP Katowice.

 

  • DSC_0539
  • DSC_0650
  • DSC_0713
  • DSC_0905
  • DSC_0964
  • DSC_8683
  • DSC_8876

Simple Image Gallery Extended

 

 

 

 

 

 

 

 

© Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach